Schedule

Male Open B

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Apr 13 11:19AMNVFC Norvan Storm (VMSL)1BYE0TBD
Apr 13 11:20AMSierra FC (BMSL)1BYE0TBD
Apr 13 11:21AMBurnaby Metro Athletic (VMSL)1BYE0TBD
Apr 13 11:21AMAC Richmond (RASA)1BYE0TBD
Apr 13 11:22AMPoco FC Royals (FVSL)1BYE0TBD
Apr 13 11:28AMMid-Isle Mariners (VISL)1BYE0TBD
Apr 13 11:28AMImpero Calcio (BMSA)1BYE0TBD
Apr 13 11:29AMFraser Valley Blue Devils (FVSL)1BYE0TBD
Apr 21 09:00PMFC Serbia United (VMSL)4Richmond All Blacks (RASA)3Burnaby Lake West Field #1
Apr 22 01:00PMGorge United FC (VISL)1Langley Utd Dynamo (FVSL)2Layritz Park
Apr 22 01:00PMGorge Us-Guys (VISL)1Vancouver Greencaps (VMSL)5Hampton
Apr 22 06:00PMFraser Valley Red Devils (FVSL)1Jugadores CF (RASA)0MRC Field Complex #4
Apr 23 04:00PMBurnaby Selects W. Eagles (VMSL)4Juan de Fuca All Flows (VISL)3Burnaby Lake West Field #2
Apr 23 04:45PMBurnaby Gunners FC (BMSL)013th Legion FC (VMSL)2Burnaby Lake West Field #3
Apr 23 07:30PMBacardi FC (BMSA)3Sarajevo FC (VMSL)2Burnaby Lake West Field #3
Apr 23 08:00PMLangley Utd Sparta (FVSL)2West Coast FC (RASA)7Willoughby Park Field #N2
Apr 28 08:00PMFraser Valley Blue Devils (FVSL)Burnaby Selects W. Eagles (VMSL)MRC Field Complex #4
Apr 29 04:30PMBurnaby Metro Athletic (VMSL)Bacardi FC (BMSA)Point Grey Turf
Apr 30 02:00PMMid-Isle Mariners (VISL)FC Serbia United (VMSL)Forrest Field
Apr 30 04:00PMNVFC Norvan Storm (VMSL)West Coast FC (RASA)Windsor Secondary School
Apr 30 04:00PMPoco FC Royals (FVSL)Langley Utd Dynamo (FVSL)Gates Turf #2
Apr 30 05:00PMSierra FC (BMSL)13th Legion FC (VMSL)Burnaby Lake West Field #3
Apr 30 06:00PMAC Richmond (RASA)Fraser Valley Red Devils (FVSL)Minoru Field #2
Apr 30 06:15PMImpero Calcio (BMSA)Vancouver Greencaps (VMSL)Burnaby Lake West Field #1




Male U21

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Apr 13 09:55AMMid Isle Mariners (VISL)1BYE0TBD
Apr 13 09:55AMEDC Burnaby (VMSL)1BYE0TBD
Apr 13 09:56AMFC Barca (FVSL)1BYE0TBD
Apr 13 09:57AMCCB Guildford FC (VMSL)1BYE0TBD
Apr 22 04:00PMProspect Lake Lakers FC (VISL)0Pacific United (VMSL)2Layritz Park
Apr 22 06:00PMNorth Delta SC (VMSL)0Westcoast FC Juventus (FVSL)1Delsom Turf
Apr 23 02:00PMWest Van FC (VMSL)6PMO Lordco Gunners (FVSL)2Ambleside "D"
Apr 23 04:00PMGorge FC (VISL)2Burnaby Select W. Eagles (VMSL)0Hampton
Apr 28 08:00PMEDC Burnaby (VMSL)West Van FC (VMSL)Burnaby Lake West Field #3
Apr 29 02:00PMMid Isle Mariners (VISL)Gorge FC (VISL)Merle Logan Turf
Apr 29 02:00PMCCB Guildford FC (VMSL)Westcoast FC Juventus (FVSL)Hjorth #2
Apr 29 07:00PMFC Barca (FVSL)Pacific United (VMSL)Newton Athletic Park #2




Male Masters

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Apr 13 07:03PMRoma FC (BMSL)1BYE0TBD
Apr 13 07:04PMNorth Delta SC Rangers (FVSL)1BYE0TBD
Apr 13 07:04PMMetro Ford PCE (VMSL)1BYE0TBD
Apr 13 07:05PMSaanich Fusion Old School (VISL)1BYE0TBD
Apr 13 07:06PMRichmond Old Black (RASA)1BYE0TBD
Apr 13 07:07PMCroatia SC (VMSL)1BYE0TBD
Apr 13 07:08PMNVFC Norvan Lions (VMSL)1BYE0TBD
Apr 13 07:09PMEuropa FC (BMSL)1BYE0TBD
Apr 21 09:00PMICSF Columbus FC (VMSL)6Surrey FC Temple Utd (FVSL)2Burnaby Lake West Field #2
Apr 22 02:00PMCoastal FC Peace Arch (FVSL)2West Van FC (VMSL)3South Surrey Athletic Park #5
Apr 22 04:00PMCowichan 49ers (VISL)4F.K. Nikola Tesla0Sherman Road Turf
Apr 22 04:00PMGorge FC Backfit (VISL)2Westside FC (VMSL)3Hampton
Apr 22 04:00PMDelta United (FVSL)3UVic Alumni (VISL)2Dugald Morrison Turf
Apr 22 06:00PMSouth Surrey FC (FVSL)2Howe Sound FC (BMSL)1South Surrey Athletic Park #9
Apr 23 12:00PMVic West H2X Contracting (VISL)2Port Moody Rangers FC (FVSL)6UVic Field #2-A
Apr 23 01:30PMPCOV (VMSL)6Burnaby Bulls FC (BMSL)0Burnaby Lake West Field #2
Apr 28 07:30PMNVFC Norvan Lions (VMSL)West Van FC (VMSL)Ambleside "D"
Apr 28 08:00PMMetro Ford PCE (VMSL)Westside FC (VMSL)Coquitlam Town Centre East
Apr 28 08:00PMCroatia SC (VMSL)South Surrey FC (FVSL)Empire Turf Field South
Apr 28 08:30PMNorth Delta SC Rangers (FVSL)Port Moody Rangers FC (FVSL)Dennis Elsom Turf
Apr 29 03:30PMRoma FC (BMSL)Cowichan 49ers (VISL)Confederation Turf
Apr 30 04:00PMSaanich Fusion Old School (VISL)ICSF Columbus FC (VMSL)Tyndall
Apr 30 07:30PMEuropa FC (BMSL)PCOV (VMSL)Burnaby Lake West Field #3
Apr 30 08:00PMRichmond Old Black (RASA)Delta United (FVSL)Minoru Oval




Male Open A

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Apr 21 07:30PMCroatia SC (VMSL)0Rovers Tigers United (VMSL)2Burnaby Lake West Field #3
Apr 21 08:00PMMetro-Ford Wolves (VMSL)2West Van FC (VMSL)0Charles Best
Apr 21 08:00PMPegasus FC (VMSL)0Club Inter (VMSL)1Newton Athletic #1
Apr 22 12:00PMCowichan LMG (VISL)0Langley Utd (FVSL)1Sherman Road Turf
Apr 22 02:30PMAldergrove United (FVSL)4Bays Utd FC Liquor Plus (VISL)1Yorkson Community Park
Apr 22 04:00PMWestside FC (VMSL)4Nanaimo Utd FC (VISL)2Point Grey Turf
Apr 22 04:00PMPMO Rangers FC (FVSL)0Port Moody Lordco Gunners (FVSL)4Trasolini Turf (PMTC)
Apr 23 03:00PMVic West FC (VISL)3Abbotsford Utd (FVSL)0PISE (Pacific Institute of Sports Excellence)
Apr 28 08:00PMMetro-Ford Wolves (VMSL)Westside FC (VMSL)Charles Best
Apr 28 08:00PMClub Inter (VMSL)Port Moody Lordco Gunners (FVSL)Empire Turf Field North
Apr 28 08:30PMLangley Utd (FVSL)Rovers Tigers United (VMSL)Willoughby Park Field #N2
Apr 29 02:30PMAldergrove United (FVSL)Vic West FC (VISL)Aldergrove Athletic Park West Turf




Female Open B

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
TBDBye0Richmond FC Selects (MWSL)1TBD
TBDBye0Campbell River Cermaq Outlaws (MIWSL)1TBD
Apr 23 12:00PM Surrey United Selects (MWSL)0Lakehill Reds (LIWSA)2Cloverdale Athletic Park #4
Apr 23 01:30PMWestside FC Rovers (MWSL)1Castaways FC Div 2 (LIWSA)0Memorial South
Apr 23 01:30PM Metropolitan FC (MWSL)5Gorge FC (LIWSA)1Empire Turf Field South
Apr 23 01:30PMNanaimo Wheatys (MIWSL)0Dasmesh United FC (MWSL)6Merle Logan Turf
Apr 23 03:00PMProspect Lake Lakers (LIWSA)1Vancouver Utd FC Sabres (MWSL)2Layritz Park
Apr 23 04:00PMBays United FC (LIWSA) 1Saanich Fusion FC United (LIWSA)0Finlayson
Apr 29 02:00PMRichmond FC Selects (MWSL) Metropolitan FC (MWSL)Minoru Oval
Apr 30 12:00PMLakehill Reds (LIWSA)Campbell River Cermaq Outlaws (MIWSL)Braefoot Turf
Apr 30 12:30PMWestside FC Rovers (MWSL)Bays United FC (LIWSA) Trillium East
Apr 30 02:30PM Vancouver United FC Sabres (MWSL)Dasmesh United FC (MWSL)UBC Ken Woods Turf




Female Classics

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
TBDCoastal FC Supra (MWSL)Coquitlam Metro-Ford SC (MWSL)TBD




Female Open A

Group: 0

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Apr 29 07:00PMCastaways/Highlanders FC (LIWSA)Victoria Athletics (LIWSA)Finlayson
Apr 30 12:00PMSurrey United (MWSL)Richmond FC (MWSL)Cloverdale Athletic Park #4
Apr 30 12:30PMProspect Lake SC (LIWSA)Coquitlam Metro Ford SC (MWSL)Layritz Park
Apr 30 06:00PMNSGSC Renegades (MWSL)North Shore Girls Impact (MWSL)Windsor Secondary School